0555 012 06 75
250 TL ve üzeri alışverişlerde Ücretsiz Kargo
Menu

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.

Yeni
TOHHUM

GOJİBERRY MEYVESİ TOHUMU 25+TOHUM

-

Stokta Var

Fiyat 14.90 TL

  • Saat 15:00'e kadar verilen siparişler aynı gün kargo
  • Sağlıklı ve %100 Organik ürünler

KURT ÜZÜMÜ

GOJİBERRY

25+ adet tohum

Goji berry İngilizce"de wolf berry (kurt üzümü) ve daha birçok farklı adla anılır.Fakat pazarda en çok kullanılan isim Goji Berry"dir.Goji berry, elips şeklindeki parlak kırmızı renkte meyve veren boyu 1 ile 3 metre arasında değişen yüksek bir çalı türüdür.Goji bitkisi Çin ve Moğolistan"da doğal olarak yetişir.

    Goji meyveleri Çin"de 7.yüzyıl ve daha da öncesinden bu yana kullanılmasına rağmen goji berry batıda sadece son birkaç yıldır kullanılmaktadır. Fakat batıda sağlıklı yaşam için kullanılan bir besin olarak tüketimi hızla yaygınlaşmaktadır.Yüksek mineral,vitamin,antioksidan ve protein içeriğinden dolayı goji süper meyveler sınıfında yer almaktadır.          

             Goji berry meyveleri yaklaşık olarak 1-2 cm uzunluğunda, ekşimsi-tatlı bir tada sahiptir.Çin"de pirinç yemekleri,çorbalar ve çay yapımında kullanılmaktadır.Çin"in bazı bölgelerinde taze olarak da tüketilir.Goji Berryler genellikle kurutularak ya da goji berry suyu olarak ihraç edilir.Kuru goji meyvesi kırmızı kuru üzüme çok benzer.

           Son yıllarda Goji suyu da Avrupa ve Amerika"da yaygın olarak tüketilmeye başlanmıştır.Goji suyu genellikle 1 litrelik şişelerde satılır ve goji suyunun da sağlık üzerindeki etkisinin goji meyvesiyle aynı olduğu bilinmektedir.

Bir süper meyve olarak gojiberry şüphesiz şaşırtıcı.Goji Berry, sağlık verici nitelikleri ve besleyici değerlerinin yüksekliği ile;insanların daha uzun ve sağlıklı bir yaşamın kapısını aralamaya çalıştığı günümüzde, herkesin bulmaya çalıştığı mucizevi  anahtardır.